Суд присяжних зможе виправдати добровольців

321

Зараз одна за одною оприлюднюються резонансні, часто кримінальні справи щодо бійців добровольчих батальйонів. Щодня відбуваються виклики в суди та проводяться судові засідання.

Експерти зазначають, що такі справи обумовлені тим, що влада хоче розформувати «кишенькову армію».

«Військових добровольців частіше викликають в суди, ніж криміногенних політиків, бо останні мають гроші, щоб заплатити за більш якісний захист, соціальний капітал (зв’язки, які допомагають знаходити спільну мову з суддівським та прокурорським корпусом). Можливо, класова солідарність. Але судові справи повністю не вирішують питання розформування добровольчих батальйонів, реконструкції добровольчого руху. Це спроба превентивних методів та контролю. Не виключено, що були якісь правопорушення», — прокоментував політолог Дмитро Кондратенко.

Також експерт зазначив, для того, щоб до судів добралося народовладдя, потрібно щоб на таких кримінальних справах був суд присяжних, причому не призначені районною радою, а відібрані шляхом комп’ютерного жеребкування, які потім зможуть приймати остаточні рішення.

«Народне джерело влади в судах дозволить вирішити цю проблему. Хоча потрібно робити і ротацію суддівського корпусу», — додав Дмитро Кондратенко.