Суд ЄС підтвердив, Україна зобов`язана сплатити компенсацію Януковичу

360

Держава Україна, а також представники Віктора Януковича та його синів не досягли згоди щодо суми компенсації з боку офіційного Києва, через що наразі в Люксембурзі триває розгляд справи з цього приводу.

Про це в письмовому коментарі повідомив речник суду ЄС, розташованого в Люксембурзі, Балаш Легоцький.

«Можу підтвердити, що 15 березня були подані три позови від екс-президента Януковича та двох його синів, або спадкоємців (як відомо, Віктор Янукович-молодший загинув на Байкалі), які просять Суд визначити суму, котру має сплатити Україна», — заявив він.

Йдеться про наступні справи:

— Case T-346/14 DEP
— Case T-347/14 DEP
— Case T-348/14 DEP

Легоцький підтвердив також, що раніше Суд ЄС виніс рішення, щоУкраїна має компенсувати юридичні витрати Януковичів, пов’язані зі спробою Києва увійти в санкційний процес в якості третьої сторони.

«Однак в рішенні суду лише принципово зазначалося, хто кому має заплатити, і не були визначені точні суми. Передбачалося, що сторона, яка входила в процес (Україна), та заявники погодять суму, яку перша мала заплатити другим.

В разі, якщо узгодити суму не вдається, це питання може бути винесене на розгляд Суду ЄС… Очевидно, сторони не дійшли згоди(щодо суми компенсації з боку України)», — розповів представник Суду ЄС.

Він, водночас, відмовився підтверджувати чи коментувати інформацію, оприлюднену нещодавно екс-главою Мінюсту Оленою Лукаш, про можливу компенсацію на суму 57 317,50 фунтів стерлінгів кожномузаявникові з родини Януковичів.

До винесення судом рішення по сумі компенсації з боку України, детальніша інформація з цього питання не буде публікуватися, наголосив він.

Як повідомлялось, раніше Мін’юст стверджував, що не має платити компенсацію екс-президенту, та заявляв, що «не існує рішень немайнового характеру проти України на користь вказаних осіб (членів родини Януковича)».