Суд забрав у компанії Ахметова пакет акцій «Укртелекому» і повернув до держвластності

0
1071

Компанія «ЕСУ» буде оскаржувати судове рішення.

Господарський суд міста Києва ухвалив рішення про повернення до державної власності пакету акцій (92,79%) ПАТ «Укртелеком», що належить ТОВ «ЕСУ», компанії мільярдера Ріната Ахметова.

«Сьогодні, 19.10.2017, Господарським судом міста Києва ухвалено рішення у справі №910/7708/17, яким повністю задоволено позовні вимоги Фонду державного майна України, розірвано договір купівлі-продажу акцій №КПП-582 від 11.03.2011 ПАТ «Укртелеком», зобов’язано ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» списати з рахунку ТОВ «ЕСУ» пакет акцій ПАТ «Укртелеком» та стягнуто з ТОВ «ЕСУ» пеню у розмірі 2 млрд 171 млн 169 тис. грн, нараховану за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій», — ідеться в повідомленні судді-спікера Господарського суду міста Києва Р. Бойко.

Тим часом у «ЕСУ» заявили, що оскаржуватимуть це судове рішення та подадуть апеляцію.

«ЕСУ» не згоден з рішенням суду першої інстанції і продовжить захист права власності на акції «Укртелекому» в апеляційному суді», — повідомили «Інтерфаксу-Україна» в компанії.

У «ЕСУ» також запевнили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу «Укртелекому», зокрема, буде продовжена масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank.

«З огляду на характер претензій ФДМ і їхній зв’язок з діями попередніх власників «Укртелекому», ТОВ «ЕСУ» вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов’язань», — зазначили в компанії.

Комісія Фонду неодноразово перевіряла і підтверджувала виконання відповідних приватизаційних зобов’язань за винятком останньої перевірки, яка відбулася з порушенням термінів (від травня 2016-го до лютого 2017-го) і в результаті якої не було досягнуто згоди із підтвердження виконання кількох із понад 50 приватизаційних зобов’язань. Про це розповіли в «ЕСУ».

Нагадаємо, Фонд держмайна подав позов до суду в травні цього року, вимагаючи розірвати договір з «ЕСУ» та стягнути 2,17 млрд грн пені. Третьої особою в справі було притягнуто державний «Ощадбанк», у заставі у якого перебуває зазначений пакет акцій «Укртелекому».

Фонд держмайна України за підсумками оголошеного восени 2010 року конкурсу на початку 2011-го продав 92,79% акцій «Укртелекому» українській «дочці» австрійської EPIC — ТОВ «ЕСУ» — за 10 млрд 575,1 млн грн. Група «СКМ» українського бізнесмена Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» 2013-го року.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦБФР, ТОВ «ЕСУ» в першому півріччі 2017 року скоротило чистий збиток у 8,9 раза порівняно з аналогічним періодом 2016 року — до 72 млн грн, непокритий збиток до кінця червня сягнув 6 млрд 834,3 млн грн, а виручка була відсутня. Основним активом підприємства є довгострокові фінансові інвестиції — акції «Укртелекому», вартість яких у балансі оцінена в 10 млрд 799,3 млн грн, згідно з договором купівлі-продажу від 2011 року.

«Укртелеком» в першому півріччі 2017 року отримав чистий прибуток 355,3 млн грн, що майже вдвічі перевищує показник за аналогічний період 2016-го. Чистий дохід компанії за звітний період зменшився на 1,5% — до 3,154 млрд грн.