Судовою реформою витерли ноги об українське правосуддя, — Ставнійчук

307

Процес реформування правосуддя в Україні гальмуватиметься аж до президентських виборів. З такою думку виступила юрист та екс-член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук.

Два роки приймали три закони, що паралізували судову систему, витерли об неї ноги. Самій системі не дали очиститись, адже Вища рада юстиції не працювала більше року. І Президент вважає за потрібне, що таку Вищу раду юстиції треба зберегти до 2019 року, пояснила юрист.

Також Ставнійчук звернула увагу на те, що увесь цей час залишалася сумнівною діяльність Конституційного суду, а усі реформи, пов’язані із вертикаллю влади, мають завершитися під 2019 рік — дату наступних президентських виборів.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада у першому читанні підтримала внесення змін до Конституції України у питаннях правосуддя: переатестацію пройдуть майже 7500 суддів.

Натомість деякі депутати вже вчора встигли розкритикувати обраний формат змін: мовляв, протягом двох років реформи у Президента буде необмежена влада над суддями: він матиме право призначати та звільняти їх.