«Свобода»: Голова МЗС Клімкін завербований ФСБ Росії

318

Український міністр закордонних справ Павло Клімкін, росіянин за національністю, одружений з дочкою сепаратиста. Про це повідомив український громадський та політичний діяч, активіст партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Олександр Аронець.

За його словами, торік Павло Клімкін одружився з Мариною Михайленко, чий батько – впливовий генерал у відставці – нещодавно отримав від Міноборони Росії медаль «за повернення Криму».

«Безумовно, діти не відповідають за батьків… Але що подумає пересічний українець, коли довідається про такий факт? Міністр закордонних справ країни, яка воює з Росією, нещодавно взяв шлюб із донькою сепаратиста. Чи не типова конспірологічна історія про вербування агентом ФСБ високопосадової особи іншої країни? Мені видається, це саме так», – висловив припущення Аронець.

Також він пов’язав родинні зв’язки головного українського дипломата з провалом референдуму у Нідерландах щодо євроасоціації України.

«Ще більше ускладнює ситуацію провал референдуму в Нідерландах, оскільки це – провал саме української дипломатії. А після того, як я дізнався такий кричущий факт про тестя Клімкіна – складається враження, що Україна з Росією діяла спільно, щоби голландці сказали «ні», – написав активіст ВО «Свобода».

«Бо як іще пояснити черговий факт бездіяльності міністра, який толерував посла України в Нідерландах Олександра Горіна, призначеного за Януковича, на якого неодноразово скаржилась українська громада у Нідерландах», – каже активіст.

Зокрема, посол усунувся від участі в житті діаспори, ігнорував волонтерів, які збирали допомогу в АТО.

«А влада ігнорувала петиції діаспори з вимогою звільнити недолугого посла. Безумовно, що такий дипломат не зробив нічого для перемоги України на референдумі. Скоріше, зробив усе, щоб ми програли», – припускає Аронець.

Також він закликав СБУ звернути увагу на діяльність Павла Клімкіна на посаді очільника українського МЗС, а президента Петра Порошенка – звільнити непрофесійного міністра, який, на думку Аронця, перебуває під впливом Росії.

Нагадаємо, Верховна Рада 19 червня 2014 року призначила Павла Клімкіна міністром закордонних справ. Водночас Андрія Дещицю звільнили із займаної посади й відправили послом у Польщу.

Павло Клімкін народився у 1967 році у Курську. У 1991-му закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізики і космічних досліджень, за спеціальністю – фізика та прикладна математика.

У МЗС України Клімкін працює з 1993 року. У міністерстві Клімкін змінив багато посад, у 2008 році став директором департаменту Європейського Союзу, у 2010 – заступником голови МЗС. У ранзі заступника міністра Клімкін вів переговори щодо Угоди про асоціацію з ЄС. У 2012 році, після того, як угоду було парафовано, його призначили надзвичайним і повноважним послом України у Федеративній Республіці Німеччини.

У свою чергу, екс-керівник МЗС Андрій Дещиця опинився в центрі скандалу, коли намагався врятувати посольство РФ від демонстрантів, які протестували проти російської агресії. Дещиця тоді заспівав разом із мітингувальниками відому пісню «Путін – х**ло!», після чого в Кремлі заявили, що більше не мають наміру вести з головою українського МЗС жодних переговорів.