Такі справи. Росія коштує дешевше, аніж Facebook

301

Російський блогер на простому прикладі показав на яке дно опустилася Росія.

Уся Росія (її фондовий ринок) зараз коштує 276 млрд $, тобто на 15% дешевше, ніж Facebook.

У 2008 році “Газпром” коштував 365 млрд $, і його глава під зверхньо посмішку президента пообіцяв росіянам довести вартість компанії до 1 трильйона через шість років. Минуло вісім. У результаті зараз “Газпром” коштує … 41 млрд $. Для порівняння: компанія Apple коштує 619 млрд $.

При цьому “Газпром” складає 22% нашого ВВП, тобто таких компаній у нас на пальцях можна перерахувати. А ось Apple займає в ВВП США незначну частку в 3,2%.

У 2013 році “Роснефть” купила ТНК-ВР за 55 млрд $. І зараз поглинула ВР “Роснефть” коштує … 39 млрд $. Блискучий успіх путінських дружків-менеджерів!

Путін марив про “подвоєння ВВП”. Не вийшло.

Путін намріяв зробити Росію “енергетичною наддержавою”. Результат вийшов прямо протилежним від наміченого – якщо в 1990 році Росія на світовому ринку мала 16% у продажу нафти і 29,7% в продажах газу, то зараз її частка становить 12,6% і 16,7% відповідно.

За обсягом експорту величезна Росія відстає від крихітної Словаччини.

Путіноїди марили стати транспортним мостом між Європою і Азією. У результаті “… обсяг транзитних перевезень по Транссібу зараз 7 млн ​​тонн на рік, а через Суецький канал в минулому році пройшло 823 млн тонн вантажів. У країні не побудовано жодного нового морського порту (в Китаї за той же час – більше 15 портів), а усі порти Росії обробляють на 20-25% менше вантажів, ніж порт Шанхая”.

Ще гірше з Північним морським шляхом, якщо при Єльцині по ньому провозили 460 тис тонн вантажів на рік, то в 2015 році – 39 тис тонн. Непоганий результат, Вова!

А де обіцяний автомобільно-залізничний “шовковий шлях” через Росію? Його нема. Замість нього запущений шлях з Китаю до Європи в обхід Росії – через Азербайджан, Грузію та ін.

Автомобільних доріг зараз будується в 4 рази менше, ніж при пізньому Єльцині.

“Росія – єдина в світі країна, де високошвидкісні поїзди примудрилися поставити на побудовану ще в 1970-ті роки залізничну колію, в той час як нормальні нові гілки для них залишаються “в проекті”.

“… В країні не з’явилося жодного нового аеропорту, в той час як для обслуговування пасажирів, які прямують з Європи в Азію, в Дубаї побудований найбільший авіаційний вузол світу, через який в 2015 році пройшло 75 млн осіб.” “Турецькі авіалінії”, поряд з Emirates, Etihad, Qatar, на ділі створили європейсько-азіатський міст, про який путіноїди тільки п*зділи.

Вся Росія (її фондовий ринок) зараз коштує 276 млрд $, тобто на 15% дешевше, ніж Facebook.

“… Виникає дивне відчуття безвихідності: в епоху, коли 61% всього світового виробництва товарів і послуг зосереджений в регіонах, віддалених від океанського узбережжя менш ніж на 100 миль, а вигляд XXI століття будуть задавати Трансатлантичне і Транстихоокенське торгові партнерства, Росія зуміла зібрати навколо себе тільки ті країни СНД, які взагалі не мають виходу до океану. ”