Таємниця Бермудського трикутника: підводні кратери можуть бути розгадкою до зникнення кораблів

636

Вчені знайшли гігантські підводні кратери на дні Баренцевого моря, ймовірно утворені осередками метану біля багатих природними газами берегів Норвегії.

Кратери мають 800 метрів завширшки та майже 46 метрів у глибину.

Метан міг витікати зі сховищ природнього газу під поверхнею землі та створювати порожнини, які згодом вибухали.

Ця знахідка, на думку вчених, може дати прийнятне пояснення зникненню кораблів у Бермудському трикутнику.

«Множинні гігантські кратери існують на морському дні у західно-центральній частині Баренцевого моря… Ймовірно, саме вони є причиною сильних вибухів газів», – заявили дослідники Арктичного університету Норвегії виданню Sunday Times.

«Ця кратерна область, схоже, представляє найбільшу гарячу точку мілководного виходу метану в Арктиці», – додають вони.

Вибухи, які спричиняють відкриття кратерів, потенційно можуть становити ризик для суден, котрі подорожують Баренцевим морем.

Область, про яку йдеться, простягається від Британської заокеанської області на Півночі Атлантичного океану до узбережжя Флориди та Пуерто-Ріко.Також вони, напевне, можуть пояснити безслідне зникнення кораблів та літаків у таємничому і суперечливому районі Атлантики, який називають Бермудським трикутником.

Раніше науковці припускали, що ефект Бермудського трикутника був спричинений реакціями з гідратом метану.

Океан розігрівався, а кораблі тонули у водах, змішаних із газом.Він активно розкладався, коли метан вивільнявся з льоду і перетворювався на газ. Реакція відбувалася зі значними викидами газу за схожою до ядерних процесів схемою.

За однією з теорій американський вчених, у воді формуються великі бульбашки, насичені метаном, у яких щільність знижена настільки, що кораблі не можуть плавати і миттєво тонуть.

Нові дослідження норвезьких вчених опосередковано доводять попередні припущення.