Тайфун зруйнував один із островів В’єтнаму

260

Недавні супутникові знімки показали, що тайфун «Жасмин», що утворився над Південно-Східною Азією в кінці грудня минулого року, майже повністю знищив один з штучних островів, насипаних В’єтнамом в Південно-Китайському морі.

Інцидент стався на тлі загострення конфлікту навколо архіпелагу Спратлі, частиною якого був потерпілий острів. Острови Спратлі в Південно-Китайському морі вже давно є спірною територією, на яку претендують Китай, В’єтнам, Філіппіни, Бруней і Малайзія. Вся площа архіпелагу становить близько п’яти квадратних кілометрів, проте складається він в основному з невеликих скель, мілин і рифів.

Проте для конфліктуючих сторін територіальну суперечку має принципове значення, адже острова Спратлі лежать на шляху активного судноплавства між Китаєм, Кореєю і Японією і країнами Південно-Східної Азії, Європи, Близького Сходу. Крім того, передбачається, що в районі архіпелагу розташовуються великі родовища корисних копалин, в основному нафти і газу.

Останнім часом претенденти на острови ведуть активну роботу по посиленню своєї присутності в регіоні, зокрема, збільшують площу Спратлі через створення штучних островів, які згодом оголошуються частиною суверенної території тієї чи іншої держави. Так вчинив і В’єтнам, розгорнувши відповідні земляні роботи у одного з рифів, який в той же самий час своєї власністю вважає КНР.

2 лютого 2016 року китайська ЗМІ не без зловтіхи повідомили, що зусилля старанних в’єтнамських будівельників закінчилися нічим. Рідкісний в грудні тайфун, що отримав назву «Жасмин», просто здув в море більшу частину піщаного острова, і поки неясно, чи буде в’єтнамська сторона відновлювати роботи.