Тбілісі очікує екстрадиції Міхеіла Саакашвілі з України

1834

У Тбілісі сподіваються, що Україна екстрадує грузинського екс-президента Міхеіла Саакашвілі, щойно той повернеться до України.

Міністерка юстиції Грузії Тея Цулукіані у неділю, 30 липня, висловила сподівання, що Київ зможе розпочати процес екстрадиції грузинського екс-президента та колишнього голови Одеської обласної держадміністрації Міхеіла Саакашвілі, щойно той повернеться до України. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс» з посиланням на грузинський телеканал «Імеді».

Цулукіані також заявила, що Саакашвілі у Грузії з політичного погляду нікому не цікавий, тож питання його екстрадиції є правовим та слідчо-прокурорським процесом. Офіційне Тбілісі вже вимагало екстрадиції екс-президента у 2014 та 2015 роках, нагадала міністерка. «Українська сторона тоді в квітні 2015 року відповіла, що не може видати Міхеіла Саакашвілі, тому що їм здавалося, що це переслідування не є лише правовим. Напевно, сьогодні вони змінили позицію. Щойно Саакашвілі повернеться в Україну, Київ зможе почати процес екстрадиції», — сказала Цулукіані.

Нагадаємо, що 26 липня міграційна служба України повідомила про позбавлення Саакашвілі українського громадянства. Наступного дня в Адміністрації президента України підтвердили, що президент Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Саакашвілі українського громадянства.