Те, чого Путін не зміг домогтися війною, він доб’ється миром, — політолог

334

Журналіст Віталій Портніков описав цілком ймовірний сценарій, як замість Міхеїла Саакашвілі прем’єр-міністром в Україні стане кум Путіна Віктор Медведчук.

Про це він написав у своєму блозі.

Журналіст згадав про інтерв’ю Віктора Медведчука виданню El Pais, в якому він навіть не збирається приховувати російських планів щодо Донбасу і України. Він говорить не про виконання Мінських угод, а про «дух Мінська».

За визначенням Портнікова, «дух Мінська» — це модель співіснування контрольованих Росією районів Донбасу та решти України з появою в «народних республіках» нової влади, з якою можна буде розмовляти, не боячись, що тебе звинуватять у спілкуванні з бойовиками.

Медведчук називає таку нову владу Донбасу «тимчасовим урядом», але це може виявитися першим кроком до перетворення України в фактичну федерацію.

Схема дуже проста — бандити їдуть в Москву і живуть там поруч з Азаровим і Януковичем, Донецьком і Луганськом керують узгоджені з Києвом «цивільні», які отримують вказівки з ФСБ, при цьому територія є українською і на ній проводяться не тільки місцеві вибори, а й вибори до Верховної Ради,
— описує сценарій, задуманий Кремлем, Портніков.

За його словами, тоді настане «зірковий час» навіть в «Опозиційного блоку».

«Фракція «Опозиційного блоку» без особливих проблем збільшиться до такої кількості депутатів, що без неї не вдасться сформувати ніяку коаліцію — і вже точно не змінити ніяку конституцію. На тлі економічних проблем вплив «Опозиційного блоку» на сході буде рости — ось вам і провідна фракція українського парламенту!»

І вже завтра наївні українські мрійники, які вважають, що новим прем’єр-міністром країни після позачергових парламентських виборів стане «сам» Михаїл Саакашвілі, з подивом побачать в прем’єрському кріслі Віктора Медведчука, — резюмував Портніков.