Телескоп «Хаббл» помітив новонароджену зірку

293

Космічний телескоп NASA та Європейської космічної агенції «Хаббл» сфотографував новонароджену зірку на ім’я IRAS 12196-6300.

Космічне тіло знаходиться на відстані 2300 світлових років від Землі і досі оточене слідами від свого формування, повідомляє сайт телескопу.

На знімку видно, як світло від зірки розпорошується у спектрі і тому має вигляд кольорів веселки з характерними темними і світлими лініями.

Саме ці лінії можна порівняти із «відбитками пальців», які нібито залишили атоми і молекули зірки. Завдяки такому космічному «малюнку» астрономи зможуть визначити хімічний склад небесного тіла.

Вони утворюються тоді, коли її світло віддзеркалюється від областей високої концентрації навколишнього пилу, який ще лишився від процесу формування небесного тіла.Свідченням молодості IRAS 12196-6300 є особливі туманності. Ці хмари ніби плавають вище і нижче зірки.

Про молодість IRAS, якій нині менше 10 мільйонів років, також свідчить гідроген. На відміну від нашого Сонця, ця зірка не встигла спалити його у своєму ядрі.

Орбітальна станція і космічний телескоп «Хаббл» має репутацію «ловця» чарівних фото із космосу, таких як народження та смерть зірок, і навіть першої фотографії, яка передбачила вибух Наднової.

Пристрій є своєрідним вікном Землі до світу навколо неї.