Тему офшорів неправильно розкрили

309

Народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Іван Вінник розповів, що Президент жодним чином не може впливати на відкриття офшорів і продаж корпорації.

Нардеп зазначив, що по-іншому Президент не міг зробити, щоб виконати свою обіцянку — продати корпорацію.

«Після того, як 7 червня 2014 року, Президент Петро Порошенко склав присягу Глави держави, він підписав договір з юридичною компанією “Авеллум”, яка з того часу займається підготовкою активів до продажу. У той час жоден інвестор, через військові дії на сході України, не наважувався вкладати кошти в бізнес на українській території, через високу ймовірність його захоплення. Це, безумовно не піднімало привабливість жодного активу на території України. Погодьтеся, для людини, яка 25 років розвивала свій бізнес, питання ціни не є останнім. І мені здається, українці не шукають Президента, який в своєму житті нічого не зробив», — розповів Іван Вінник.

Представник «БПП» зазначив, оскільки питання продажу не було вирішено, задля усунення конфлікту інтересів, а перша посадова особа держави не може операційно контролювати будь-якій бізнес на території держави, було прийнято рішення передати корпорацію в довірче управління. Бенефіціарним власником залишається Петро Порошенко, але він жодним чином не може приймати ніякої участі у прийнятті операційних рішень — що купувати, де і за якою ціною, скільки податків платити. Він на це не впливає.

«Відповідного трастового законодавства в Україні не існує. Таке законодавство існує в країнах, на які поширюється британське право. В даному випадку була зареєстрована холдингова компанія, але ніяких рахунків цієї компанії не було відкрито. Коли немає рахунків, відповідно, немає і перерахування коштів. Це – важлива річ в контексті навязування так званого “офшорного скандалу”. Тема офшорів має певний резонанс у суспільстві і сприймається як схема відмивання грошей. Але в даному випадку цього не було!», — додав Іван Вінник.

Також нардеп додав, що українська компанія “Рошен” сплачує всі податки в Україні, і у разі продажу підприємства також зробить необхідні відрахування до державного бюджету.

Відповідно, у разі продажу свого активу, Порошенко це задекларує і сплатить 18% податку на доходи фізичних осіб.