Тимошенко: Конфлікт між президентом та прем’єром закладений у Конституції

271

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила в прямому ефірі української програми, що у Конституції, ухваленій в 1996 року, закладений конфлікт між двома керівниками: президентом і прем’єр-міністром.

«Протистояння між президентом і прем’єр—міністром — це не лише особисті речі. Конституцією закладено, що є два керівники держави — один народно обраний та інший — народно обраний через парламентські вибори. Це дві людини з різними стратегіями розвитку країни, з різним баченням, з різними амбіціями. Немає жодної країни в світі, яка б керувалася двома лідерами. Це наша слабкість, ми не можемо в цьому знайти консенсус, оскільки лідер має бути один!» — пояснила народний депутат.

Лідер «Батьківщини» упевнена, що «Україні потрібно обрати або парламентську форму правління, якщо ми йдемо в Європу, європейську спільноту та орієнтуємося на західні цінності, або обрати президентську форму правління, як у США».

«Конституція своє відпрацювала… Зараз нам потрібно не лише змінювати владу, а перезаснувати державу. Перезаснувати так, щоб ви багато чого значили у своїй власній країні», — підсумувала Ю.Тимошенко.