Тіньовий бізнес депутатів Одеської міської ради

520

Одеська міська рада VII скликання налічує 63 депутата. З них 17 не задекларували або не повністю задекларували свій чи/та родинний бізнес. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Одеські депутати приховали від декларацій щонайменше 36 фірм. У 26 випадках йдеться про бізнес самих депутатів, у 10 – їхніх дружин.

Найбільша кількість незадекларованого бізнесу на одного депутата – це 10 компаній депутата від партії «Довіряй ділам» , голови наглядової ради ПАТ «Укрнафтопром» Василя Шкрябая. У восьми фірмах він мав/має частку сам, у двох – його дружина.

Депутат від партії «Опозиційний блок», підприємець Василь Ієремія не задекларував внески до статутних фондів підприємств своєї дружини Ірини Шаброй, яка має частки у 6 фірмах, у двох з яких засновником раніше був сам депутат.

Підприємець та депутат від «Довіряй ділам» Валентин Гапуніч, нагадаємо, крім часток в трьох фірмах також не задекларував будинок на 591 кв м та 2 158 кв м нежитлової нерухомості.

Найбільше порушників виявилося у фракції мера Одеси Геннадія Труханова «Довіряй ділам» – 9 осіб. На другому місці «Опозиційний блок» – чотири депутати. Окрім того від «Української морської партії Сергія Ківалова» бізнес не задекларували двоє депутатів, з партії «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та «Самопомочі» – по одному.

Стосовно сфери незадекларованого бізнесу, то 12 фірм пов’язані з будівництвом та нерухомістю, 8 – з сільським господарством та продуктами харчування, 3 – надають рекламні послуги, ще 2 – надають ландшафтні послуги, тощо.

Нагадаємо, згідно з законом «Про засади запобігання і протидії корупції» усі депутати повинні були подати декларацію про доходи за 2014 р., в якій мали вказати інформацію про розмір внесків до статутного капіталу товариств, підприємств або організацій – своїх та своєї родини.