ТОМАТ БАСТА: будівництво заводу Agrofusion на півроку зупинила відсутність чиновника

835

Будівництво заводу з переробки томатів крупної вертикально інтегрованої компанії Agrofusion у Херсонській області заблоковано через відсутність районного архітектора, який має поставити підпис на документах. Про це повідомив Андрій Гордєєв, голова Херсонської облдержадміністрації (ОДА).

Також він повідомив, що вартість проекту складає 2 млрд грн, а розпочати будівництво через відсутність підпису компанія не може уже півроку.

На Херсонщині дійсно спостерагається кадровий дефіцит архітекторів та спеціалістів з містобудування. З 2018 року тут почали готувати більше таких фахівців, але на їх навчання знадобляться роки.

Разом з тим, як повідомляє сайт «Херсонские Вести» розмови про будівництво заводу у Чаплинському районі компанія веде ще з 2011 року. У 2013 році з’явилася інформація про те, що ділянку під будівництво знайдено, але з приходом на посаду голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва у 2016 році знову з’являється інформація про те, що ведеться спільна робота представників компанії та місцевої влади з пошуку ділянки під будівництво заводу.

Нагадаємо, компанію Agrofusion засновано у 2007 році Сергієм Сипко, колишнім співвласником «Сандора». Вона об’єднує три заводи з переробки томатів (Південний, Північний та Східний), а також 20 тыс. га зрошуваних земель та два тепличних комплекси. Продукція компанії здебільшого йде на експорт і зараз представлена під торговою маркою «Інагро» у 36 країнах світу.