Товариство «Дністер» у Львові буде відреставровано

399

Реставрацію та реконструкцію металу в будинку колишнього страхового товариства «Дністер», що на вул. Руській, 20 у Львові планують закінчити до червня цього року.

За інформацією координатора проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» німецького товариства GIZ, зараз практично завершена реставрація брами на Підвальній, 7, а також металевих решіток цокольного поверху зі сторони «Арсеналу» до вул. Підвальної. Також потрібно відновити 4 балкони. Ті з них, що розташовані зі сторони «Арсеналу», почали ремонтувати ще восени. Роботи продовжать із настанням тепла. А зараз працюють над відновленням плити, консолі та опорних стовпців, передає прес-служба ЛМР.

Для реставрації кожного об’єкта ретельно аналізують первинне пофарбування, підбирають відповідний колір. Ковалі реставрують всі збережені деталі та виготовляють втрачені елементи.

Нагадаємо, реставрацію колишнього страхового товариства «Дністер» на вулиці Руській, 20 обговорили у жовтні 2014 — березні 2015 року на практичному семінарі. Учасники досліджували будинок, його історію, його металеве оздоблення.

У квітні 2015 року на одноденній акції в рамках семінару організували ремісничі майстерні та відкрили виставку з нагоди 110-ліття будинку.

З вересня 2015 року розпочали реставрацію металевих компонентів: великої вхідної брами, бічних дверей, чотирьох балконів, віконних решіток цокольного поверху та металевих решіток даху. Всі реставраційні роботи виконують ковалі, які брали участь у семінарі.

У приміщенні колишнього страхового товариства «Дністер» на вулиці Руській, 20 зараз працює 1-а міська поліклініка.