Трамп програв попередні вибори

355

Сьогодні Дональд Трамп привітав суперника від Республіканської партії Теда Круза. Мільярдер програв внутрішньопартійні вибори в штаті Айова. Сенатор від Техасу Круз на чотири відсотки випередив Трампа (24%), а сенатор від Флориди Марко Рубіо на один відсоток не дотягнув до результату переможця (23%). Трам боровся в штаті Айова за право балотуватися на пост президента США від Республіканської партії, але програв і пообіцяв виграти попередні вибори в Нью-Гемпширі.

Варто відзначити, що результати попередніх голосувань не віддають явну перевагу якому небудь кандидату. Наприклад, екс-держсекретар США Хіларі Клінтон лідирує від Демократичної партії в штаті Айова з 50,1 відсотків голосів, коли її конкурент, сенатор від Вермонта, Берні Сандерс заробив 49,3 відсотка. Хіларі Клінтон відкрито виступає на підтримку України і засуджує агресивну політику Кремля, також акцентує на ефективності санкції за анексію Криму. Відомо, що 58-і президентські вибори в США пройдуть 8 листопада 2016.

Дональд Трамп епатажний політик, якого звинуватили в незаконному використанні пісень Адель у передвиборній агітації. Також він бойкотував теледебати республіканців в Айові через відмову телеканалу Fox News замінити на його вимогу журналістку.

Нагадаємо, що процедура попередніх виборів в США називається праймеріз і введена, щоб учасники виборчого процесу не забирали голоси один в одного при наявності однієї і тієї ж соціальної бази електорату. Під час праймеріз відсіваються кандидати, яких вважають аутсайдерами, але вони потім можуть брати участь у виборах без підтримки партії.