Треба перезавантажити банківську систему, бо кредитів нам не бачити

419

Аналітики прогнозують, що проблема 2016 року полягатиме в тому, що він буде платформою відновлення української економіки. Рік має бути або в нульовому фінансовому рості, або в легкому мінусі.

«Поліпшення макрокартини не буде, це впливатиме на банківський сектор. У нас де-факто економічна рецесія, побудована на фундаментальних причинах банки це відчуватимуть. Ми боїмося, що буде різко зростати портфель токсичних активів, тобто кредитів, які не будуть повертатися. Загальна якість активів буде падати», — розповів фінансовий аналітик, фінансовий директор комерційного банку Єгор Перелигін.

Експерти вважають, що потрібно переглядати моделі бізнесу банків, структуру і стратегії ведення. Також нестабільним є монетарне середовище, курс гривні весь час знаходиться в стані волатильності. Немає чіткої стратегії по відновленню кредитування. Позиція, яку обрали банки, їх заганяє в долар, а це інструмент, який розвиває паніку на ринку.

«Банківська система протягом 2015 була нестабільна. На початку року планувалася інфляція в розмірі 15-17%, а отримали 43%. Швидше за все, ситуація в 2016 році повториться. Сценарій Нацбанку про низьку інфляцію є оптимістичним і навряд він буде досягнутий. Зі 100 банків, по яких проводиться моніторинг, у 30 впав відсотковий дохід.

Банки виживають за рахунок збільшення тарифів по комісійних операціях», — додав Віталій Шапран, член Українського об’єднання фінансових аналітиків, член експертної Ради Фонду гарантування вкладу фізичних осіб.