Три дні до виборів: з’явилося свіже опитування

101

Наступної неділі шанси потрапити у склад наступної Верховної Ради мають 5 партій на чолі зі пропрезидентською «Слугою народу», яка претендує на майже 50% голосів виборців.

Про це свідчать результати опитування соціальної групи «Рейтинг«, проведеного 13-17 липня.

«Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 49,5% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями», — йдеться у результатах дослідження.

Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (10,5%), партія «Європейська Солідарність» (7,7%), «Батьківщина» (6,9%) та партія «Голос» (5,9%).

З урахуванням похибки 2% шанси потрапити у Раду мають партії «Сила і честь», яку готові підтримати 3,8% і «Опозиційний блок» – 3,1%.

Рейтинг інших політичних сил – менше 3%.

При цьому майже 23% опитаних заявили, що не збираються йти на вибори або ж не визначилися з вибором.

Для дослідження 13-17 липня 2019 року було опитано 2500 респондентів віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Нагадаємо:

  • Позачергові вибори до парламенту відбудуться 21 липня. Чергові мали відбутися 27 жовтня.
  • Приводом для дострокових виборів стала формальна відсутність коаліції. Основною ж причиною перевиборів у команді нового президента називали запит суспільства на зміни.
  • У порівнянні з опитуванням соцгрупи «Рейтинг» 6-10 липня позиції партій, які проходять у Раду, майже не змінилися.
  • «Слугу народу» готові були підтримати 47% опитаних, «Опозиційну платформу – За життя» (11,6%), партію «Європейська Солідарність» (8,2%), партію «Голос» (6,6%), а «Батьківщину» (6,4%).