Тримайте твердий курс на НАТО

957

«Ми твердо підкреслюємо курс України в НАТО та ЄС, рішучість наших дій в модернізації сектору оборони та безпеки. Підтверджуємо, що український народ чітко визначився зі своїм майбутнім – у колі європейських народів», — про це повідомив президент України Петро Порошенко у своєму Twitter та підписав закон про національну безпеку.

Пресс-служба повідомляє, що закон був підписаний сьогодні у присутності керівників силових структур. Президент України заявив: «Я впевнений в тому, що на сьогоднішній день ці позиції будуть надзвичайно позитивні і для зміцнення обороноздатності нашої держави, і для того, щоб і далі зростала довіра між Україною і нашими стратегічними партнерами». Також Петро Порошенко запевнив, що усвідомлює та бере на себе відповідальність за здійснення, втілення та практичну реалізацію закону.

21 червня Верховною Радою України був прийнятий законопроект щодо національної безпеки, у якому йдеться про основні інтереси країни, такі як інтеграція у європейський простір, членство в ЄС і НАТО.  Проект підтримало 248 депутатів ВР. Зі свого боку Петро Порошенко додав, що Україна очікує додаткову фінансову та оборонну допомогу від США. Відомо також, що на сьогодні у президента України запланована телефонна бесіда з міністром оборони Сполучених Штатів Америки.

Не зайвим буде нагадати, що Україна стала першою пост-радянською країною СНД, яка приєдналась до програм НАТО у 1994 року. Програми стосувалися різних галузей, а саме: співпраця в галузі безпеки, оборонної реформи, військово-технічної галузі, у сфері науки та захисту довкілля та подолання загроз не військового характеру – кібернетичний захист, контрабанда наркотиків, боротьба з відмиванням брудних коштів. Щодо думки населення України з питання вступу в НАТО з червня 2002 року по травень 2017 відсотки зросли з 32 до 44 «за» та з 33 до 38 «проти».