Це пряма цензура: БПП і «Народний фронт» хочуть блокувати сайти без рішення суду

299

Нардеп Червакова вважає таку ініціативу партій влади «поверненням навіть не до Януковича, а до самого Сталіна».

Верховна Рада внесла до порядку денного законопроект №6688, який дозволить блокувати інтернет-ресурси у позасудовому порядку.

Про це повідомила перший заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, законопроект внесено нардепами з комітету нацбезпеки і оборони –  представником «Блоку Петра Порошенка» Іваном Вінником та «нарфронтівцями» Дмитром Тимчуком і Тетяною Чорновол. Він має шляхетну назву – «щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері».

Такими загрозами, зазначає нардеп, пропонується вважати «здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами держвлади чи місцевого самоврядування, службовими особами, об’єднаннями громадян, юридичними особами». Автори законопроекту радять називати це складовою частиною «технологічного тероризму».

У разі ухвалення цього документа, пояснює Червакова, Служба безпеки України отримає право без рішення суду за допомоги провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Для цього їй не обов’язково потрібно буде рішення суду, достатньо буде навіть рішення прокурора, слідчого або Ради національної безпеки і оборони.

«Народний фронт, здається, зовсім злетів з катушок. Він протискує цей законопроект вже рік. «Здійснення впливу на органи державної влади» – це будь-який громадський контроль чи пересічний пікет – в разі прийняття закону будуть тероризмом. А позасудове блокування сайтів – це повернення навіть не до Януковича, а до самого Сталіна! Навіть закони 16 січня передбачали необхідність рішення суду для блокування інтернет-ресурсів», – додала нардеп.

Ініціативу нардепів прокоментував головний редактор «Українських новин» Денис Іванеско. На своїй Facebook-сторінці він, зокрема, заявив, що це – пряма цензура.

«Народний фронт вводить пряму цензуру. За внесеним до порядку ради законопроектом 6688 будь-який слідчий з району може закрити будь-який сайт. Без суду, адвокатів. У кращому разі отримаєте емаіл. І не треба вилучати ваші сервери. Гірше за Роскомнагляд», – написав Іванеско.