Цензура заради мільярдів: у Римі прикрили античні статуї до візиту президента Ірану

270

Дирекція Капітолійських музеїв у Римі прикрила фанерними панелями низку оголених античних статуй, аби уникнути непорозумінь під час відвідання музею президентом Ірану Хасана Рухані.

Як повідомляє телеканал CNN, під час свого візиту до Риму Рухані зустрівся з прем’єр-міністром Італії Маттео Ренці, а також із Папою Римським Франциском.

Зокрема, під час переговорів Рухані з Ренці делегаціям не подавали вина, адже алкоголь в Ірані суворо заборонений. А під час відвідин всесвітньо відомих Капітолійських музеїв дирекція прикрила оголені статуї фанерними панелями, що викликало хвилю обурення всередині країни, а також в Інтернеті — у Twitter набуває популярності спеціально створений хештег #statuenude, який користувачі додають до фотографій античних скульптур. У прес-службі музеїв таке рішення пояснили «дзвінком з офісу прем’єр-міністра».

Водночас, як зазначає телеканал, у вівторок у ході переговорів між іранською делегацією, до якої входять бізнесмени, і представниками італійських компаній, були підписані угоди на суму майже в 17 мільярдів доларів.

Загалом європейське турне глави Ірану триватиме п’ять днів. Мета цього турне — відновити зв’язки із Заходом після зняття з Ірану міжнародних санкцій.