Ціни на бензин мають знизитись,− Демчишин

304

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України очікує від мереж АЗС зниження цін на нафтопродукти на тлі здешевлення нафти. Про це заявив глава Міненерго Володимир Демчишин.

«На тлі постійної тенденції зниження ціни на нафту таку ж тенденцію повинні показати і ціни на заправках в Україні, і ми будемо говорити з трейдерами, чому так не відбувається. Ми в міністерстві чудово розуміємо, що сьогодні на ціну бензину і дизеля впливають і високий курс долара до національної валюти, і ставки акцизу. Але, якщо ми будуємо ринкову економіку, люди повинні відчувати всі її переваги. Ціни на нафту об’єктивно падають на світовому ринку. Люди повинні це відчути на своїх гаманцях», — заявив Демчишин.

При цьому 13 січня, в Міненерго відбудеться нарада з представниками ключових український нафтотрейдерів.

«На нараді під головуванням міністра йтиметься про ситуацію з цінами на нафтопродукти для населення», − йдеться в повідомленні.

Міністр сподівається на конструктивну розмову відносно зниження ціни палива.

«Завтра очікую від трейдерів конструктивної розмови щодо зниження цін на паливо», − додав Демчишин.

Як повідомлялося, ціна нафти Brent впала нижче $31 за барель. Падіння котирувань триває останній тиждень на тлі нестабільної ситуації на біржах у Китаї, що є другим за величиною споживачем палива у світі.