Ціни на нафту розпочали падіння через поставки сировини з Ірану

323

Світові ціни на нафту в понеділок знову повернулися в «червону зону», втрачаючи результати п’ятничного зростання на 9-12%, після появи повідомлень про те, що перший після зняття санкцій танкер з іранською нафтою попрямував до Європи.

Про це свідчать дані торгів.

Станом на 08.23 вартість квітневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опускалася на 0,12% — до 33,31 долара за барель.

Ціна березневих ф’ючерсів на нафту марки WTI зменшувалася на 0,39% — до 29,33 долара за барель.

Нагадаємо, в п’ятницю ціни на нафту виросли на 9-12% на очікуваннях скорочення виробництва з боку найбільших світових постачальників «чорного золота», а також на даних по буровим установкам в США.

Однак у понеділок побоювання інвесторів з приводу надлишку пропозиції на ринку знову поновилися після появи новин з Ірану.

Як повідомило агентство Bloomberg, судно компанії Litasco, що виконує всі поставки групи «Лукойл» за межами Росії, вийшло з навантажувального терміналу на острові Харк в Перську затоку.

Згідно з даними агентства, група Лукойл і іспанська компанія Compania Espanola de Petroleos минулого місяця запланували транспортування нафти з Ірану в європейські порти.

«Іран збирається додати масла в вогонь на ринку», — сказав аналітик Fat Prophets Девід Леннокс.