Ціни виробників промпродукції в березні зросли на 4%

292

Ціни виробників промислової продукції в березні 2016 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 4%, з початку року — на 4,4%.

Про це свідчать дані Держстату.

«У добувній промисловості і розробленні кар’єрів у березні відбулося зростання цін на 7,7%, зокрема, у добуванні сирої нафти — на 23,8%, металевих руд — на 8,9%, каменю, піску та глини — на 2%, кам’яного вугілля — на 0,4%. Водночас у добуванні природного газу ціни знизилися на 0,6%», — йдеться у повідомлені.

Як наголошується, продукція переробної промисловості подорожчала на 2,7%, здебільшого через підвищення цін у виробництві продуктів нафто-перероблення (на 22,4%).

Разом з тим у виробництві коксу та коксопродуктів подорожчання становило 7,3%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин та устатковання — 3,9%, електричного устатковання — 2,6%.

Згідно з даними Держстату, у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів ціни зросли на 1,2%.

«На 2,5-1,1% подорожчала продукція у виробництві молочних продуктів, напоїв, продуктів борошномельно-круп’яної промисло-вості, м’яса та м’ясних продуктів, олії та тваринних жирів, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів. Водночас у виробництві цукру зафіксовано зниження цін на 0,3%», — повідомляє прес-служба.

«У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря відбулося зростання цін на 5,7% за рахунок подорожчання електроенергії на 6,2%», — йдеться у повідомленні.