Цивільних тримають у полоні, щоб дезорієнтувати сили безпеки

319

Після звільнення з полону більшість мирних жителів, яких переслідували за проукраїнські погляди, повертаються на окуповану територію до своїх майже зруйнованих осель. Таке населення потребує значної гуманітарної допомоги та підтримки, проте за лінією розмежування гуманітарні місії працюють вкрай рідко.

Про це розповів співзасновник ГО «Відповідальні громадяни» Євген Шибалов під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» .

Представники громадської організації «Відповідальні громадяни» надають гуманітарну допомогу всьому без виключення мирному населенню, яке так чи інакше постраждало від воєнних дій і залишається за лінією розмежування.

Ворог утримує цивільне населення в полоні передовсім для того, щоб завантажити роботою й дезорієнтувати місцеві державні органи правопорядку та безпеки. Тому багато українців часто стають заручниками терористів і потребують негайного звільнення не менше, ніж військові.

«Наша організація працює вже два роки. Сьогодні у базі організації числиться вже близько 32 тисяч осіб, які постійно отримують від нас гуманітарну допомогу. Це передовсім такі категорії громадян, які є недосяжними для великих гуманітарних агенцій та живуть у небезпечних районах, куди не дозволено виїздити за протоколом безпеки», – розповів Євген Шибалов.

Громадська організація не обмежується підтримкою тільки особливих категорій населення, таких як пенсіонери, інваліди або ж інші соціально незахищені групи. Допомогу може отримати будь-яка цивільна особа, яка постраждала від бойових дій та окупації, або ж опинилася у полоні.

«Наша організація допомагає і тим категоріям населення, які не перебувають у різних соціальних пільгових групах, але потребують підтримки. Тобто ті люди, які за формальними ознаками не мають права на гуманітарну допомогу від держави, від нас необхідну підтримку все ж можуть отримати», – наголосив співзасновник громадської організації.