Турчинов судиться з журналістами за викриття про обмінники і лотереї

442

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов судиться з командою проекту Bihus.Info через журналістські розслідування про обмінники та лотереї.

Так, на початку 2017 року вийшло розслідування про те, що за 2015-2016 рік Україна втратила понад 10 млрд гривень у вигляді податків від азартних ігор, адже формально лотереї, букмекерство і казино – поза законом.

У ньому також зазначалось, що у 2015-му монопольне становище на лотерейному ринку отримала компанія «Українська національна лотерея», адже щодо двох інших операторів РНБО запровадила санкції. Цікавий акцент санкціям проти конкурентів УНЛ додали зв’язки її співвласника з Турчиновим.

Невдовзі після виходу сюжету в ефір, секретар РНБО подав до суду з вимогою визнати інформацію про його стосунок до УНЛ недостовірною. Суд позов Турчинова задовольнив, однак на це рішення було подано апеляцію, яка ще не призначена до розгляду.

У травні 2017-го вийшов в ефір інший сюжет – про мережу обмінних пунктів «Абсолют фінанс», яка уникала здачі податкової звітності. Як з’ясували журналісти, мережа записана на наближених до Турчинова і нардепа від «Народного фронту» Руслана Лук’янчука осіб.

Всупереч вимогам законодавства, обмінники здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно – без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.

Після виходу сюжету команда Bihus.Info отримала 2 позови: один від мережі обмінників, а другий – від Турчинова, що вимагав спростування інформації про зв’язок з обмінниками.

Щодо позову «Абсолют фінанс» журналісти отримали в апеляційному суді позитивне рішення за всіма пунктами, крім одного – щодо податкової звітності. Стосовно ж позову Турчинова, то секретар РНБО поки перемагає, але юристи Bihus.Info готують апеляцію.