Туреччина адекватніший союзник, ніж ЄС

419

Курдська партія відхрестилась від терористичної атаки в Туреччині. Експерти вважають, що це цинічне попередження погрози збоку сил, які провокують мігрантську кризу.

«Сил протистоянь багато, не можна сказати зарання, хто це зробив. Єдине, що можна спрогнозувати, це те, що загроза масштабних терактів буде зростати не тільки в Туреччині, а й в Європі і США. В цьому плані Україна є приємним винятком і я не бачу підстав для різкого зростання терактів на території України», — розповів політичний аналітик Володимир Стус.

Також експерт дуже скептично ставиться до прийняття Туреччиною біженців, в обмін на гроші. У Європейського союзу немає достатньо коштів, щоб надавати відповідну допомогу біженцям, яких уже 3 мільйони.

«Я цілком допускаю створення концентраційних таборів. Ситуація загострюється в усьому світі», — зауважив Володимир Стус.

Політичний аналітик наголосив на тому, що економічні і військові можливості США падають, тому вони так в’яло реагують на події і намагаються домовитись. Також Сполученим Штатам часто вигідне зростання внутрішніх проблем Європи.

«У стратегічному плані ситуація Туреччини гірша, ніж в Україні. Туреччина точно не зможе вступити до ЄС. Але в обличчі Туреччини ми отримали більш адекватного союзника. Тому переговори з Туреччиною будуть проходити на більш високому рівні, ніж перемовини про зону вільної торгівлі з ЄС», — підкреслив Володимир Стус.