У БПП вимагають відставки Авакова

224

Під час стратегічної наради за участю президента Петра Порошенка перед прем’єром Арсенієм Яценюком вирішили поставити вимогу заміни глави МВС Арсена Авакова на будь-яку іншу кандидатуру.

Про це повідомило джерело в БПП.

В числі причин джерела називають незадовільну роботу МВС і шантаж з боку Авакова, який вилився у публічну площину після інциденту з Міхеілом Саакшавілі на Нацраді реформ, а також неприязні особисті стосунки між президентом і головою МВС.

«Ми готові піти аж до одночасної зміни голови МВС і ГПУ», – додав співбесідник.

При цьому на кого може бути змінений Аваков або генпрокурор Віктор Шокін співрозмовник не уточнює.

«Або «Народний фронт» міняє Авакова, або розпуск Ради і дочасні вибори весною», – додало джерело.

Інший співбесідник в «Блоці Петра Порошенка» додав, що Порошенко перестав спілкуватися з Аваковим. Також він підтвердив ймовірність відставки Шокіна, у тому числі, через тиск країн Заходу.

У свою чергу сам Аваков на запитання про ймовірність своєї відставки відповів, що його «функція не бути зручним, а робити те, що повинен».

Як відомо, кандидатура Авакова на пост глави МВС була предметом торгу ще під час створення нинішньої коаліції у жовтні 2014 року.

У той же час для збереження балансу влади, який важливий для західних партнерів України, крісло голови МВС, ймовірно, залишиться за «Народним фронтом».

Раніше Аваков фактично підтвердив, що у разі відправки Яценюка чи міністрів НФ у відставку партія може перейти в опозицію.