У Черкасах проходить виставка народного мистецтва «Полотняні обереги»

737

Галерея народного мистецтва у Черкасах 15 січня відкрила свої двері для гостей і шанувальників народної творчості. Ювілейну виставку «Полотняні обереги» тут представила заслужений майстер народної творчості України, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. У вишитих чоловічих та жіночих сорочках, рушниках, скатертинах, панно, що експонуються на виставці, відтворені українські народні орнаменти та мотиви, представлені творчі, осучаснені роботи, де за основу взяті народні елементи й додано, як каже авторка, щось своє.

Очільниця Черкаського художнього музею Ольга Гладун зазначила, що роботи майстрині представлені також у музеї, серед них є вишивка, народне ткацтво, писанкарство, завдяки ним відчувається зв’язок народного мистецтва з сьогоденням. Заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль наголосив, що вишиванки майстрів Черкащини, дитячі роботи, торік були представлені на традиційному благодійному ярмарку в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Серед них були й роботи Ольги Мартинової.

Перші роботи майстриня створила ще в дитинстві завдяки бабусі й батькам, які навчили її любити народне мистецтво. Ольга Михайлівна уродженка Тернопільщини, але мешкає у Черкасах вже досить довгий час, є доцентом кафедри дизайну в Черкаському державному технологічному університеті. За уміння творити й бачити прекрасне мисткиня завдячує своїм предкам, а також своєму колективу майстрів народної вишивки, який допомагав їй у створенні виставки. «Наш обласний осередок спілки нараховує більше 50-ти майстрів, а скільки ще майстрів аматорів, — розповідає пані Ольга, — тому нам треба поціновувати й використовувати свої надбання».

Галерея працюватиме для відвідувачів виставки упродовж трьох тижнів. Тут також проводитимуться зустрічі та лекції з народного мистецтва.