У чиїх руках опинився Київ

1135

У студії Vse.Media  Ігор Дармостук шеф-редактор «КиевVласть» проаналізував, чим можуть обернутися для Києва нові призначення.

Наразі актуальним та наболілим питанням для киян є незаконне будівництво, яке досі процвітає.

«Формулювання «незаконне будівництво» помилкове, оскільки незаконним будівництво визнається через суд. Коли змінилися органи влади в місті, була створена ціла комісія, яка займалась переглядом рішень «папірєдніків». Туди потрапили частини чесних і нечесних забудовників. Великою проблемою є те, що різного роду активісти намагаються розкачувати ситуацію і отримувати за це преференції від забудовника», — розповів Ігор Дармостук.

Випадку з «Нікольською Слобідкою» є підозрілим, адже забудовнику закидають  «порушення певних норм». Але таких фактів скандального будівництва у місті десятки.

«Місяць тому ми звели в єдиний реєстр історичні будівлі Києва, які були знищені за останні 10 років. Проблема законності-незаконності кожного будівництва взагалі не доказується. Тому потрібні прозорі і зрозумілі містобудівні норми, хороший генеральний план», — наголосив експерт.

Наразі новий склад Київської міської ради зараз носиться з темою зонінга. Намагаються розробити засіб контролю влади над використанням територій і спорудами, що знаходяться на цих територіях.

«По документах, корпорація «Укрбуд» придбала земельні ділянки на вільному ринку. Керівник «Укрбуд» є депутатом в Київській міській раді від  БПП, пан Микитась. Буйним цвітом розцвіли забудови цієї компанії, коли «Блок Петра Порошенко» і «УДАР» Віталія Кличка зайняли більшість у міській раді. Але не спійманий – не злодій», — додав шеф-редактор.

Хоча надія у суспільства є, адже 27 березня кияни обиратимуть депутатів в районні ради міста. Чи допоможуть ці вибори вирішити питання зі скандальними забудовами.

Досі ще не зрозуміло, чи проводитимуться ці вибори. Київська міська рада планує навіть в судах виступати третьою стороною, яка відстоюватиме інтереси киян і виступає за проведення цих виборів.

«На цьому тижні профільна комісія Київської міської ради розглянула деякі повноваження якими варто наділити районні ради. Наприклад, видаватимуть дозволи на зовнішню рекламу, також з ними погоджуватимуть розміщення муралів на стінах будинків.

Але районний депутат не зможе повпливати на якість будівництва на підпорядкованій йому території. І не в компетенції районної ради виділення землі забудовнику. Ці вибори будуть плацдармом для піару і підвищення рейтингу політичних сил перед наступними парламентськими виборами. Діяти органи самоуправління будуть лише тоді, коли у нього будуть зрозумілі повноваження з центру та фінансування», — вважає Ігор Дармостук.

Нещодавно  сталося скандальне призначення, коли Кличко взяв собі у радники

Олексія Кривопішина (екс-начальника Південно-Західної залізниці). Чим нечистий на руку радник  займатиметься у Києві – не зрозуміло, адже тут немає залізниці.

«Пан Кривопішин із когорти Кирпи. У нього тягнеться шлейф корупційних скандалів. Усі люди, які приходять на державні посади, повинні проходити люстрацію. Тому він буде або позаштатним радником, а не офіційним держпрацівником, а якщо він буде отримувати зарплату, то  питання виникають до люстраційного комітету», — розповів експерт.

Також 3 лютого, указом Президента на посаду голови Київської ОДА був призначений Максим Мельничук.

«Призначення було неочікуваним для людей, які професійно займаються Київською областю. Чутки про призначення з джерел Адміністрації Президента почали ширитися за кілька днів до офіційної заяви. Не дожидаючись указу Президента, на той час діючий голова Володимир Шандра підтвердив ці чутки на своїй сторінці у соціальній мережі. Щодо нового Голови, то з прізвищем Мельничука пов’язано небагато історій на просторах інтернету. При особистій зустрічі він складає враження бадьорого і кмітливого чоловіка. Зараз йому доведеться вирішувати багато питань. Хоча свою команду, нових людей він ще не привів.

Бізнесу у нього немає, було раніше підприємство, яке нині вже закрите. Цікаво, що бізнес-партнером його був екс-мер Сквири Євгеній Суслов», — підбив підсумки Ігор Дармостук.