У дитячому кіно принижують бідних

321

Соціологи Університету Дьюка досліджували американські кінострічки для дітей і виявили, що більшість з них неадекватно описує класову структуру суспільства і проблему бідності. За їхніми підрахунками, в дитячому кіно занадто багато багатих.

Вчені досліджували самі касові дитячі продукти, а саме ті, що змогли зібрати в прокаті більше 100 мільйонів доларів США. В основному це недавні мультфільми від Disney і Pixar, але в список з 36 найменувань увійшли і деякі класичні картини. Фільми, в яких класове питання не піднімається (як, наприклад, в «Бембі»), з дослідження були виключені.

З’ясувалося, що більшість героїв кінематографа для дітей походять з вищого класу, часто з правлячих королівських сімей — на них припадає близько третини всіх персонажів. Ще чверть від загального числа відноситься до верхівки середнього класу, і лише тільки 4% героїв живуть за межею бідності. Така ситуація є диспропорційною реальному стану справ в американському суспільстві, в якому близько чверті дітей живуть в умовах бідності.

Іншою проблемою, на яку звернули увагу соціологи, є спосіб зображення робітничого класу, до якого належить 16% героїв фільмів. Найчастіше він показується задоволеним своїм становищем, і лише в одиничному випадку були озвучені супутні йому фінансові проблеми.

«У маленьких дітей досить цікаві уявлення про класи», — говорить Джессі Стрейб, керівник дослідження. «До 12 років вони засвоюють багато американських уявлень про клас — що бідні люди ліниві, а багаті люди розумні і працьовиті», — додає професор університету Дьюка.

Источникznaj.ua
Поделиться