У Франції підсилили антитерористичне законодавство

327

У Франції прийняли закон щодо реформ пенітенціарної системи, метою яких є посилення відповідальності за тероризм та підвищення ефективності боротьби проти нього.

«За» урядовий законопроект проголосували 299 сенаторів верхньої палати французького парламенту, 29 були проти, 10 – утрималися.

Минулого тижня законодавчу ініціативу уряду підтримали парламентарії нижньої палати парламенту, зокрема, за неї проголосувало 474 депутати, 32 були проти, 32 – утрималися.

Зазначається, що положення закону повинні підвищити ефективність боротьби з тероризмом. Зокрема, йдеться про надання правоохоронним органам повноважень проводити нічні обшуки, збільшення термінів покарання терористів до довічного ув’язнення без права дострокового звільнення та посилення контролю за виконанням покарання засуджених за теракти.

Серед інших нововведень, які затвердили французькі законодавці, є організація більш суворого режиму виконання покарань, ухвалено норми обтяжувальнох обставин, що передбачає кримінальну відповідальність за скоєння окремих злочинів членами організованих угруповань у зв’язку з терористичними діями, цензуру електронної кореспонденції тощо.

Парламент також посилив адміністративний контроль над районами терористичних операцій та затвердив положення про створення паризького суду, що спеціалізуватиметься на боротьбі з кіберзлочинністю. Крім того, до Кримінального кодексу будуть внесені нові види злочинів та відповідальність за ці правопорушення. Зокрема, йдеться про кримінальне переслідування осіб за створення сайтів терористичної спрямованості за межами Франції.

Новий закон також передбачив кримінальну відповідальність за недбалість правоохоронців та осіб, які перешкоджали виконанню рішень або діям поліції у випадках запобігання вбивствам або терактам. Положення закону також посилили боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, в т.ч. ввели заборону на поповнення або використання банківських карт, які не можуть бути пов’язані з ідентифікованим користувачем.