У газконторах міст утворилися великі черги

355

Недостатня інформованість стала причиною ажіотажу й паніки.

У газконторах ряду міст нині утворилися великі черги. Щодня тут товчуться десятки і сотні наляканих і знервованих людей. Адже новоутворені газові підприємства порекомендували споживачам перереєструвати договори, а ні – то, мовляв, перекриють газ!

Такі аркуші минулого місяця отримали поштою всі споживачі газу. На одному боці – квитанція за січень. На іншому – заява-приєднання до умов договору з постачання газу. Її пропонується підписати і передати в газове управління.

«Треба якийсь договір підписати, бо газ перекриють! – каже один з відвідувачів, пенсіонер Віктор Миколайович. – Ось так тут і написано! Тож мусив зранку бігти сюди – тепер стою в цій черзі».

Беру в руки цей аркуш. Справді, тут є загрозливі слова про відключення: «У разі вашої незгоди укласти договір… ви не маєте права споживати природний газ із розподільчої мережі».

Саме така фраза подекуди й викликала нездоровий ажіотаж, спричинивши черги в коридорах газових служб. Люди неабияк налякалися, що їм можуть перекрити газ – і кинулися здавати ці заяви. А чому постала потреба в таких заявах?

Річ у тім, що торік змінилося законодавство у цій сфері. Тепер технічні питання транспортування газу закріплено за облгазами. А торгівлю газом здійснюють підприємства зі збуту газу. Відтак газовикам потрібно перереєструвати договори зі споживачами.

Нові структури створили в інтернеті єдиний для всіх управлінь сайт 104.ua. Там є вся потрібна інформація, в тому числі — про ті ж таки заяви. Виявляється, усе не так страшно, як багато хто зрозумів.

«Споживачі не повинні хвилюватися і поспішати – заяви можна оформити протягом декількох місяців, — пояснює директор газозбутової організації В’ячеслав Тарасов. — Підписати заяву-приєднання потрібно для того, щоб ми могли і надалі надавати послуги з газопостачання. Ніяких інших додаткових договорів підписувати не треба».

Втім, усі ці детальні роз’яснення є лише в інтернеті, на сайті газових компаній. А тепер запитаймо себе: чи багато пенсіонерів знаються на інтернеті? Ото ж то… Тому й зрозуміло, чому черги в газконторах утворили в ці дні здебільшого старші люди. Чимало з них просто не змогли розібратися в отриманій разом з квитанцією інформації. Але фраза про можливе відключення газу налякала людей, тож вони поспішили з цими паперами в газконтори. Хоча можна було цього і не робити.

«Підписавши заяву-приєднання, споживач може її повернути у будь-який зручний спосіб, — пояснили в облгазі. – Зокрема — передати через контролера, надіслати поштою або принести особисто до районного управління і кинути в спеціальну скриньку».

Автор материала: Сергій Бовкун