У Гройсмана є всього два шляхи, і обидва програшні, – експерт

257

Жадане крісло прем’єр-міністра при найближчому розгляді виявилося схожим не на трон, а на пастку. Так буває в житті – хочеш все відразу, а отримуєш нічого і поступово. Саме в цій ситуації виявився сьогодні Володимир Гройсман. Нірка виявилася порожньою.

Про це пише журналіст Кирило Сазонов у своїй статті «Виделка для Гройсмана».

Спікер Верховної Ради, який претендує на пост глави Кабміну, представить фракціям ймовірний склад уряду і програму. Але проблема в тому, що це не вся складова ціна результативного голосування в парламенті. Звичайно, «менші брати по парламенту» вичавлять із ситуації максимум. І якщо заради цього доведеться пожертвувати Гройсманом – це навіть не жертва. А бонус до основного призу.

Лідери цих партій готуються до можливих дострокових виборів, а тому потребують включення в програму уряду популярних для виборця обіцянок. Радикальне зниження тарифів, різке підвищення зарплат і пенсій, загалом – всі ті речі, які в короткостроковій перспективі можна буде пред’явити виборцям в якості особистої перемоги над скупою владою.

Чи зможе Гройсман задовольнити їхні забаганки і, якщо зможе, якою ціною – їх не хвилює. Молодші партнери в будь-якому випадку переможці та герої. Вийде вичавити з Гройсмана нездійсненні обіцянки покращення? Це вони домоглися. Не вийде? Вони боролися, але влада не пішла назустріч захисникам простих людей. Всі на вибори. Безпрограшний сценарій. І в разі приєднання Самопомочі до цього Альянсу все буде точно так само. Дуже простий і зручний сценарій.

Якщо маленькі фракції в будь-якому випадку виграють, то БПП і Гройсман так само програють без варіантів. У Гройсмана всього два шляхи. Якщо він включить в програму всі вимоги Батьківщини і Радикальної партії, публічно заявивши про це, він все провалить. Просто тому, що їх вимоги будуть зі старту завищеними і нездійсненними. І розділить свій грандіозний провал з БПП і президентом. Якщо відмовиться – не отримає 226 голосів у парламенті. Зате гарантовано отримає ярлик антинародного й антисоціального політика. І теж розділить цей вантаж з БПП і президентом.

Маленькі фракції влаштовують обидва сценарії. Гройсман неминуче втрачає, куди б не пішов. В шахах це називається виделкою.