У Гройсмана заступилися за Яценюка і Петренка: запуск брудної інформаційної кампанії

523

Кабінет міністрів просить Національне антикорупційне бюро (НАБУ) не стати знаряддям тиску на владу в судовому процесі за позовами до України міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

Про це йдеться у заяві уряду, оприлюдненій у середу.

«Запуск брудної інформаційної кампанії щодо порушення нібито кримінальних справ за фактом можливих зловживань службовим положенням з боку колишнього очільника уряду Арсенія Яценюка та чинного міністра юстиції Павла Петренка в рамках залучення до вищезазначеного судового процесу юридичних радників світового рівня є не чим іншим, як спробою вплинути на вищезгаданий процес, слухання в рамках якого призначені на початок 2019 року», – йдеться у заяві.

Уряд закликав НАБУ «вжити усіх можливих законних заходів у межах своєї компетенції, щоб не допустити використання своїх структур як засобу впливу і тиску на державу з боку одіозних олігархів».

В Кабміні заявили, що Україна є учасником «найбільшого в історії країни судового процесу, в рамках якого структури, наближені до одного з одіозних олігархів, намагаються безпідставно стягнути з держави України понад 5,5 млрд доларів США».

В заяві вказується, що уряд і Мін’юст, щоб захистити інтереси України в Арбітражному інституті Торгової палати міста Стокгольма залучив найкращих міжнародних юридичних радників, які мають успішний досвід у такого роду справах.