У Грозний ввели війська, що буде далі

241

Столицю Чечні посилено патрулюють загони силовиків, на мітинг заплановано зігнати понад мільйон осіб.

У центральній частині чеченської столиці блоковано рух автомобільного транспорту. Заходи безпеки у Грозному посилені у зв’язку з майбутнім сьогодні мітингом на честь Дня Конституції республіки із заявленим числом учасників в 1 мільйон чоловік.

Заявку на проведення мітингу з нагоди 13-ї річниці прийняття чеченської Конституції подала Рада профспілок республіки. У заявці зазначено, що на акції очікується понад мільйон учасників. Заклики прийти на мітинг поширювало чеченське телебачення. Бюджетники і студенти говорили, що їх зобов’язали привести на акцію своїх родичів і знайомих.

Референдум щодо Конституції і законам про вибори глави Чечні і парламенту було проведено в республіці 23 березня 2003 року. Тоді, за даними республіканського ЦВК, голосувало більше 88% виборців, з яких 96% висловилися на підтримку Конституції. Представники неурядових організацій заявляли, що ніякого вільного волевиявлення громадян в той час бути не могло.

Початок мітингу заплановано на 10:00 мск.

Жителі Грозного повідомляють, що посилені наряди поліції і військових були виставлені в центральній частині міста ще минулої ночі. Силовики повністю перекрили рух автотранспорту на ділянці від площі “Дружба народів” і до площі “Хвилинка”.
“Центр був перекритий військовими ще вчора вночі. Ми з дружиною поверталися з села з похорону родича, десь після 22:00, і на площі “Хвилинка” поліцейські нас не пропустили, заявивши, що проїзду немає, і потрібно їхати в обхід, через вулицю Жуковського. Довелося зробити великий гак, щоб потрапити додому “, – розповів грозненец Алі.

“Центр повністю закритий. Кажуть, що це пов’язано з мітингом, який буде сьогодні вдень. Скрізь стоять військові машини і поліцейські. Пройти в напрямку проспектів Путіна і Кадирова можна тільки пішки. Та й то практично в кожному дворі, який прилягає до проспектів Путіна і Кадирова, стоять озброєні поліцейські “, – зазначає мешканка Грозного Раїса.

Місцеві жителі кажуть також про те, що вже з 7 години ранку до Грозного стали з’їжджатися учасники майбутнього мітингу. Люди їдуть на автобусах, маршрутних таксі та особистому автотранспорті.

Проїзд автомобільного транспорту в центрі Грозного буде обмежений до 14:00 мск 23 березня, повідомили в мерії чеченської столиці.

“Рух автотранспорту в центральній частині міста обмежена в зв’язку з сьогоднішнім мітингом з нагоди Дня Конституції. Населення було повідомлено про те, що проїзд по центральних проспектах Путіна і Кадирова і прилеглим до них вулицях і кварталах буде закритий з 22:00 мск 22 березня до 14:00 мск 23 березня”, – заявив кореспонденту” Кавказького вузла “представник міської адміністрації.

Раніше повідомлялось про інші масові мітинги у Грозному. У числі останніх був мітинг 18 березня, в річницю окупації Криму Росією. За офіційними даними, в ньому взяло участь десять тисяч чоловік. 22 січня в Грозному пройшов мітинг “В єдності наша сила” в підтримку Рамзана Кадирова. За версією МВС республіки, в акції брали участь 800 тисяч чоловік, при тому, що населення Чечні становить близько 1,4 мільйона чоловік. Офіційне число учасників мітингу присутні на акції визнали завищеними. Мітинг проходив в робочий день, а гасла для нього узгоджувалися владою республіки, відзначали представники російської опозиції.