У Грозному пройшов примусовий мітинг на честь окупації Криму

210

Акція у Грозному, приурочена до річниці приєднання Криму до Росії, пройшла сьогодні за посилених заходів безпеки і, за даними мерії, зібрала 10 тисяч чоловік.

Опитані учасники акції повідомили, що їх зобов’язали бути присутнім на цій акції і на наступному провладному мітингу, який буде присвячений річниці прийняття республіканської Конституції.

Мітинг “на честь річниці приєднання Криму до Росії” пройшов на території меморіального комплексу “Алея слави”, поруч з будівлею республіканського Будинку друку. На час проведення акції прилеглі до комплексу траси і квартали були блоковані військовими і поліцією.

Початок акції було заплановано на 16.00, але перші групи мітингувальників стали збиратися на площі перед меморіальним комплексом вже до 14.00. На місце проведення акції її учасники проходили через поліцейські кордони, через один вхід пропускалися тільки жінки, а чоловіки – через інший. Деяких молодих людей піддавали особистому огляду, у дівчат перевіряли вміст сумок.

Учасники мітингу несли з собою плакати і банери з гаслами на підтримку приєднання Криму, прапори Росії і Чечні, портрети Володимира Путіна і Ахмата Кадирова. У деяких учасників були прапори партії “Єдина Росія” і Загальноросійського народного фронту. Мітинг був нетривалим, вже через 20 хвилин після його початку деякі учасники стали залишати територію меморіального комплексу.

“У минулому сьогодні мітингу на підтримку Криму взяли участь більше 10 тисяч чоловік, – заявив кореспонденту” Кавказького вузла “представник мерії Грозного. – Акція пройшла в спокійній обстановці, без будь-яких ексцесів”.

Про те, що на мітинг були зігнані бюджетники і учні, заявили кореспонденту “Кавказького вузла” опитані жителі Грозного.

“Все було як би добровільно, але в примусовому порядку. Нас залишили після занять і повезли в центр на мітинг на підтримку Криму. Про це все були попереджені ще кілька днів тому. Ми з хлопцями хвилин 20 постояли на мітингу, а потім пішли в кафе пити чай, оскільки сильно зголодніли “, – розповів, зокрема, один з учасників мітингу, студент Чеченського держуніверситету Іслам.

Учасників акції вже попередили, що вони повинні прийти і на наступний організований владою мітинг – він відбудеться 23 березня, в річницю прийняття Конституції Чечні, розповів  інший студент, Муса.

“Як завжди ми зіграли роль масовки в організованому владою спектаклі. У середу потрібно буде знову бути на мітингу, тепер уже в честь Дня Конституції Чечні. Явка строго обов’язкове, інакше” ухильниками “обіцяні серйозні проблеми”, – сказав він.

Цю інформацію підтвердив на умовах анонімності і викладач одного з грозненських вузів.

“Потрібно направити на мітинг якомога більше людей. Схоже, що на мітингу 23 березня знову буде підніматися питання про продовження повноважень Рамзана на посаді глави республіки. У всякому разі цієї акції приділялося більше уваги, ніж того мітингу, який пройшов сьогодні”, – зазначив він.

Другий термін повноважень Рамзана Кадирова на посту глави Чечні закінчується 5 квітня. Після того як в лютому Кадиров заявив про відсутність бажання продовжувати очолювати республіку, його оточення організувало так званий “Цивільний форум”, учасники якого від імені мусульман і всього чеченського народу закликали Кадирова залишитися їх “падишахом”.

Водій грозненського маршрутного автобуса Умар розповів кореспонденту “Кавказького вузла”, що чув у своєму автобусі розмову групи жінок, які їхали з мітингу. На думку Умара, це були педагоги.

“Видно було, що все це їм не особливо до душі, і одна з них заявила:” Один мітинг для ледарів, слава Богу, пройшов, тепер сходимо в середу ще на один, і там до квітня найбільше нас смикати, напевно, не будуть “. у нас всі знають, що студенти, педагоги і співробітники міністерств і відомств постійно залучаються до участі в різного роду мітингах та інших заходах. Але до сих пір я не чув, щоб вони так відкрито висловлювали своє невдоволення”, – зазначив водій.