У Херсоні пройде семінар «Захист прав внутрішньо переміщених осіб»

253

2 лютого у приміщенні конференц-холу «Конгрес» відбудеться семінар, під час якого фахівці обговорять ситуацію з дотриманням прав внутрішньо переміщених осіб на Херсонщині. Захід проведуть представники Центру політичних студій і аналітики, громадської ініціативи «Крим SOS» та місцеві експерти.

Як зазначають організатори семінару, мета заходу – обговорити юридичні та фактичні особливості захисту прав ВПО (внутрішньо переміщених осіб) в Херсонській області, а також – презентувати практичні напрацювання з теми.

«Сьогодні на Херсонщині зареєстровано 13040 внутрішньо переміщених осіб. Майже половина із них проживають у Херсоні, багато – у Генічеському, Скадовському районах, містах Каховка та Нова Каховка. Таке розміщення пов’язане з тим, що Генічеськ та Скадовськ – курортні регіони, а отже там є багато вільного житла, що можна винаймати, та сезонні роботи у сфері туризму, – коментує асистент проекту «Захист прав внутрішньо переміщених осіб» Інна Зелена. – Херсон та Нова Каховка приваблюють переселенців наявністю робочих місць. В сільських районах переважно живуть ті, у кого там є родичі, що можуть надати житло або іншим чином допомогти».

«Херсон одне з перших міст у країні, яке включило в міську соціальну програму пункти по роботі з ВПО. Йдеться про розпорядження міського голови, яке регламентує одноразову адресну грошову допомогу громадянам України, що прибули на територію м. Херсона з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, діти яких навчаються у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Херсона, – говорить Інна Зелена. – Але проблема у тому, що досі немає чіткого алгоритму, не визначені чітко категорії осіб, які можуть розраховувати на допомогу. Також цей вид допомоги не вирішує основних проблем ВПО, а тільки закриває поточні проблеми. Участь у проекті дала можливість шляхом аналізу даних, отриманих від органів державної та місцевої влади, міграції, юстиції виявити основні для Херсонської області проблеми ВПО та напрацювати конкретні пропозиції з покращення ситуації. Зокрема, мова йде про розселення, зайнятість, державне фінансування, дискримінації на новому місці проживання та доступність медичної допомоги».