У Канаді буде втілено 125 українських проектів

280

Посол України в Канаді Андрій Шевченко назвав проголошення 2016 року роком української спадщини у провінції Манітоба «потужним жестом і символом, який потрібно наповнити реальними справами».

На думку посла України в Канаді, діяльність тамтешніх українців є потужним плацдармом для надання широкої підтримки Україні як у культурній, так і в економічній сферах. Тому, за його словами, важливо, щоб Канада залишалась лідером серед інших країн у наданні підтримки українцям.

Осередок Конгресу українців Канади провінції Манітоба планує проведення 125 проектів та заходів протягом року, серед яких історичні й мистецькі виставки, академічні конференції, фестивалі. Більше того, українські діаспоряни організовують змагання на найкраще оформлення номерів для автомобілів, які б ознаменували відзначення 125-річчя перших поселень українців у Канаді.

«Ми тут дуже цінуємо українство. Ми творили тут, але зі своєї сторони творили культуру, як її уявляли, адже кордони з Україною були закриті для співпраці та розмови. Тепер є ця можливість, і ми стараємось її використовувати. Але ми також розвиваємось як українці-канадійці. Це є дві трохи різні культури, але українство є тією ниткою, що нас пов’язує», – сказала президент Манітобської провінційної ради Конгресу українців Канади Оксана Бондарчук.

У січні цього року канадська провінція Саскачеван, в якій проживає близько 130 тисяч українців, проголосила 2016 рік роком місцевих українців. Ймовірно, що й інші провінції, такі як Альберта та Онтаріо, оприлюднять декларацію щодо вшанування української культури на честь 125-річчя перших українських поселень в Канаді.