У Києві презентували книгу про московське заслання Грушевського

324

У виданні про першого Президента України Михайла Грушевського розкрито маловідомі факти з його життя

Видання у вигляді енциклопедії-хроноскопа розповідає про піврічне перебування Грушевського у московському засланні в 1916-1917 роках. На сторінках книги – спогади, фрагменти листів та творів Грушевського. Окремо – дослідження про зустрічі та спільні справи з українцями, які в той час мешкали у Москві. Ідеться у книзі й про повернення Грушевського в Україну вже в статусі обраного Президента УНР.

Дослідив факти та написав роботу колишній директор Національного культурного центру України у російській столиці Володимир Мельниченко. Над виданням він працював понад 10 років.

Нагадаємо, що в Україні цього року відзначають 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

«Обійшов усю Москву, де він був, – понад 100 адрес. У кожному будинку, де він був, зафіксовано або фотографію, або те, що зараз стоїть на тому місці. Тобто з цією книгою читач може спокійно пройтися по Москві Михайла Грушевського», — зазначив автор книги «Михайло Грушевський в Москві» Володимир Мельниченко.

Нагадаємо, нещодавно в одній із столичних книгарень презентували роман заґратованого в Росії українського режисера Олега Сенцова «Купіть книгу — вона смішна».