У Криму на муралі з Путіним залишили «послання до ФСБ» — фото

194
Представники групи «Суверенний Крим» мають намір продовжити подібні акції

В окупованому Сімферополі вранці 21 травня на фасаді будинку №11 по вул. Олександра Невського, де знаходиться мурал із зображенням російського президента Володимира Путіна, з’явилося графіті з «посланням» до ФСБ Росії. Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Невідомі нанесли на мурал трафаретний напис, у якому йдеться: «ФСБ, давай поиграем? Е2 – Е4. Теперь твой ход, сука».

Повідомляється, що наразі місцевість оточено російськими силовиками, поруч із будівлею на вулиці Олександра Невського багато поліцейських і людей у штатському.

Відповідальність за цю акцію взяла на себе група, яка називає себе «Суверенний Крим». Зазначається, що група раніше не була відома на півострові. Вона має однойменний канал у месенжері Telegram, створений у квітні 2019 року.

Повідомляється також, що пізніше в Telegram-каналі «Суверенний Крим» з’явилося повідомлення: «Сьогодні вночі невідомі зловмисники віроломно, але з оголошенням війни розмалювали пам’ятник архітектури і мистецтва, об’єкт всесвітньої спадщини – високохудожню фреску, присвячену Імператору Володимиру, датовану MMXV р.р. від Різдва Христового, нахабно приписавши в цю історію нашу партію. Негідники вирішили підставити нас такою банальною, вже класичною майданною провокацією, спрямованою на руйнування всього і вся й назавжди. Ми би ніколи не зачепили святе, особливо у вівторок».

Водночас, представники Telegram-каналу «Суверенний Крим» повідомили журналістам, що мають намір продовжити подібні акції: «Ми молода і прогресивна політична арт-сила, яка буде просувати захист республіканських інтересів. /…/ Ми не збираємося розкривати своїх імен, а залишимося анонімами заради безпеки. Таким чином, ми будемо спокійно розвиватися і просувати головну ідею про суверенітет Криму, не влаштовуючи шоу із затриманнями й арештами (напевно). Наш пріоритет – діяти якомога швидше при будь-яких ресурсах. У короткостроковій перспективі ми будемо активно розкручувати маховик акціонізму в Криму, незмінно просуваючи свої погляди та ідеї /…/. До кінця року плануємо створити ряд суспільно-політичних сервісів для захисту прав, свобод і бажань кримчан і просування власних законопроектів»

Публічної реакції російської влади Криму на акцію в Сімферополі на даний час немає.