У Криму почали частіше відключати світло

194

В окупованому Росією Севастополі з минулих вихідних відключення світла проводять частіше – за графіком через кожну годину.

Про це повідомляють місцеві жителі.

Зокрема, за таким графіком відключають світло в районі Камишової бухти.

Комунальні служби «гуляючий» графік електровідключень пояснюють плаваючим лімітом подачі електроенергії в місто.

З 20 березня стали відключати навіть житлові будинки, які розташовані на одній електролінії з об’єктами життєзабезпечення і які раніше не відключалися від електропостачання.

Проблеми з електропостачанням почалися в Севастополі і в усьому Криму з 19 березня. На півострові повернулися до графіка відключень світла «три години через три». У Севастополі з минулих вихідних скоротили кількість тролейбусів на маршрутах.

Графіки відключення світла будуть діяти до 26 березня.

З грудня 2015 року в Крим перестала надходити електроенергія з материкової України через пошкодження, ймовірно, в результаті вибуху, електроопори в Херсонській області. Зараз ЛЕП, якою передавалося в Крим до 250 мегават, відновлена, проте електроенергія в Крим не подається, так як закінчилася дія контракту щодо постачання електрики на півострів, який з початку 2014 року анексований Росією.

Зараз Крим забезпечується за рахунок власної генерації, генераторних установок з Росії і енергомостом з Кубані. Енергоміст не витримує навантажень, відбуваються часті аварії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».