У Литві представили план допомоги Україні на 5 млрд щороку

397

У понеділок в литовському парламенті представили «Європейський план» допомоги Україні, за яким Київ може протягом 10 років отримувати по 5 млрд євро щороку. Раніше його називали «планом Маршала для України».

«Це план, як зробити інвестиційний пакет у реальну економіку України. Близько 5 млрд євро за рік. Умови — продовження реформ», — розповів у ефірі «112 Україна» один з його авторів, литовський депутат Андріус Кубіліус.

Захід був закритим для преси, а сам план представляли для послів країн ЄС, США, Канади і Японії.

За словами Андріуса Кубіліуса, автори «отримали позитивне розуміння того, навіщо цей план потрібен».

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус пояснив, що мова йде не лише про нові інвестиції, а й про упорядкування нинішньої фінансової допомоги Україні, яка надходить від різних інстанцій.

«Ми дивимося на сукупність цього процесу, щоб об’єднати зусилля всіх цих і фінансових організацій, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і Міжнародний валютний фонд. Кожна організація має вже свій досвід роботи в Україні, і це надання допомоги є умовним, оскільки вона випливає з реформ, з прозорості», — пояснив литовський урядовець.

Очікується, що про перспективи «Європейського плану для України» говоритимуть під час чергового саміту «Східного партнерства», який пройде 24 листопада в Брюсселі.

Тоді ж обговорюватимуть можливу допомогу ЄС для Молдови і Грузії.

Незабаром Європарламент може ухвалити свої рекомендації по цим питанням для саміту Східного партнерства.