У Луганській області відкрився перший пункт пропуску машин

280

У Золотому почав роботу перший в Луганській області автомобільний пункт пропуску. Коридор Лисичанськ – Гірське – Золоте – Первомайськ – Стаханов затверджений державними відомствами України, уповноваженими для вирішення цього питання, а також узгоджений в рамках роботи Тристоронньої контактної групи.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Питання відкриття пункту в Золотому обговорювалося, в основному, в рамках гуманітарної та економічної підгрупи, де його курирував глава держагентства України з питань відновлення Донбасу Вадим Черниш.

Відкриття планувалося ще в лютому, але через постійні обстріли з боку представників окремих районів Луганської області не могли працювати будівельники, які споруджували КПВВ.

Відкриття пункту пропуску в Золотому необхідне для поліпшення гуманітарної ситуації в окремих районах Луганської області, через нього зможуть проїжджати мирні жителі і гуманітарні вантажі. Крім того, це дозволить розвантажити подібний пункт пропуску в Зайцеве Донецької області.

Контрольно-пропускний пункт обладнаний пішохідними переходами, туалетами і всім необхідним для повноцінної роботи прикордонників та співробітників держслужби України з питань надзвичайних ситуацій. Всього в Донецькій і Луганській областях лінію розмежування перетинають 20 тисяч осіб в день.