У мережі з’явився ролик, на якому нібито бійці «Азов» погрожують терактами в Нідерландах

303

В справжньому «Азові» висловили переконання, що ролик є «фейком від російського агітпропу»

В понеділок ввечері в відеохостингу YouTube з’явився відеоролик в якому озброєні чоловіки, які називають себе бійцями полку «Азов», українською та англійською мовами дали обіцянки «знищувати громадян Нідерланднів» у випадку якщо не буде терміново ратифікована Угода про асоціацію. Ролик опублікований невідомими на новоствореному youtube-аккаунті, хоча оформлений так, щоби створити враження офіційного відео «Азову».

Його автори не приховують, що ролик створений до референдуму щодо угоди про асоціацію з Україною, який відбудеться в Нідерландах 6 квітня, а аудиторією є голландські ЗМІ.

Наприкінці ролику актори спалюють голландський прапор.

Зазначимо, що полк «Азов» на своєму офіційному сайті та YouTube-каналі спростував свою причетність до відео із закликами до терору проти Нідерландів.

В «Азові» висловили переконання, що цей ролик є «фейком від російського агітпропу» та зазначили низку помилок авторів відео.

«Відсутність полкових шевронів, нестатутне взуття, нехарактерний однострій тощо. Але, чим дане відео просто викликає сміх – це страйкбольні автомати. Кожен, хто хоч мінімально розуміється на зброї, відразу помітить це», — йдеться в заяві полку.

Зазначимо, Нідерланди завершили процедуру ратифікації угоди про асоціацію в липні 2015 року. Її схвалили обидві палати парламенту, а після — король.

Однак, виборча рада Нідерландів призначила референдум щодо Угоди про асоціацію Україна — ЄС на 6 квітня 2016 року. У цьому органі зауважили, що референдум не має зобов’язуючого характеру, його результати не можуть змусити уряд відкликати угоду.