У Мінінфраструктури розповіли про стан виконання реформ

605

Заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян розповів, як відбувається реформа відомства.

«Ми за рік зробили величезні системні речі, бо українська залізниця була єдиною з ТОП-10 залізниць світу нереформованою. Ми пройшли повністю за рік корпоратизацію, і фактично маємо такий самий продукт, як зробив «Нафтогаз» за два роки», — пояснив Омелян.

«Ми розформували «Укравтодор», і йде процес його реструктуризації. Це компанія, яка збагачувала не один десяток людей в Україні, і доріг не було в державі, зате були прекрасні вілли по всьому світу. Тепер припиняє існування ця компанія, і кожна громада спокійно вирішує, яку дорогу вона будує, за які кошти. Функція держави буде — виключно дорога національного значення», — зазначив заступник міністра.

«Те саме стосується авіації. 2015 року підписали угоду про «Відкрите небо з США». На жаль, ми досі в політичному діалозі з ЄС щодо відкритого неба. Тут є проблема з боку Єврокомісії, що ця угода буде підписана, і це підписання відкладається щоразу», — розповів Омелян.

На переконання замміністра, було багато зроблено у морській галузі.

«Маленькій дерегуляційний пакет, який вигнав всі перевіряючі служби з портів, тепер на борт судна має право зайти фактично три особи (раніше заходили до 15 і кожен вигадував собі якийсь документ, під приводом якого міг вимагати хабаря). Сьогодні огляд контейнера триває максимум 15 хвилин», — каже Омелян.

Ми зробили міністерство абсолютно прозорим. Всі дані, які стосуються закупівель, будь-яких робіт, так само у в ретроспективному погляді, ви можете отримати на нашому веб-сайті. Зараз можна проконтролювати «Укравтодор», які кошти він витратив на дороги, наприклад», — додав заступник міністра інфраструктури.