У Мінську мають випросити повернення українських полонених

258

Сьогодні має відбутися зустріч тристоронньої контактної групи у Мінську, з питань врегулювання конфлікту на Сході України.

Народна депутат Геращенко заявила на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук, що в першу чергу сьогодні будуть вестися перемовини, щодо обміну полоненими. Як зазначено в дописі, бойовики мають повернути хворих полонених та тих, які вже давно утримуються.

Цю новину прокоментував політичний експерт Олексій Буряченко.

«Не потрібно забувати про те, що Росія ніколи не виконувала свої обов’язки і домовленості. Ще не було жодного міжнародного договору, який Росія виконала в повному обсязі», — Олексій Буряченко.

Також експерт прокоментував заяву Петра Порошенка на турецькому телеканалі, що контроль над Східною територією Донбас повернеться вже до кінця цього року, а повернення анексованого Криму займе трохи більше часу.

«Єдиним шляхом повернення земель є дотримання «Мінських угод». Треба завершувати Мінський формат та переходити до іншого. По мінському формату Україна зараз не виконала свої дві обіцянки: це зміни до Конституції та проведення виборів. Причому усі розуміють що цього найближчим часом не буде. Бо Росія не віддасть найближчим часом контроль над кордоном Україні», — розповів політичний експерт.

Як зазначив Олексі Буряченко, позиція Кремля така: щоб на території Донбасу не були учасниками виборів українські партії, а лише бандитські угрупування. Щоб «влада» там пройшла «легітимні вибори» і далі передати цей фінансовий тягар на бюджет України. Але позиції бойовиків не співпадають з задумкою Кремля, адже бандити хочуть мати повноцінну владу на українській території.

«Україні вигідно затягування того Мінського формату, який підписаний. З’являється можливість підвищити свій фінансовий стан, стабілізувати свій політикум», — підсумував політичний експерт.