У «Нафтогазу» більше немає жодного власного родовища газу

НАК "Нафтогаз України" позбавлений прав на розробку Будищансько-Чутівської, Оболонської та Писаревської газоносних площ

800

Відповідну постанову 14 листопада виніс Апеляційний адміністративний суд Києва, який залишив в силі прийняте у вересні рішення Окружного адмінсуду.

Анулювання спецдозволів на користування надрами «Нафтогазу» здійснено з ініціативи Державної служби геології і надр, до якої з відповідним клопотанням у 2016 році звернулися депутати Полтавської облради.

Приблизно в цей же час лист аналогічного контексту прийшов до Міністерства екології та природних ресурсів, який курирує Геослужбу, від народного депутата Сергія Капліна. У своєму запиті Каплін називає промисел вуглеводнів «непрофільною для «Нафтогазу» діяльністю».

Формальним приводом для прийняття рішень про анулювання трьох спецдозволів «Нафтогазу» є невиконання програми робіт на родовищах.

У НАК пов’язують це з несвоєчасним затвердженням Кабміном фінансових планів компанії, через які і відбувався збій у фінансуванні розробки родовищ.

Будищансько-Чутівська, Оболонська і Писарівська — єдині ліцензійні площі з видобутку газу у розпорядженні «Нафтогазу».
За 5 років підготовки цих територій до видобутку в них НАКом було вкладено більше 600 млн грн.

Додамо, що у 2016 році депутати Полтавської облради порушували питання про необхідність перепрофілювання спецдозволів на користування надрами «дочки» «Нафтогазу» — «Укргазвидобування» в угоди про розподіл продукції, які передбачають залучення приватних структур.

Нагадаємо, наступного року на Полтавщині буритимуть нові газові свердловини на Мачутському родовищі.