У Порошенка назвали піаром скандал з офшорами

243

Глава парламентської фракції «Блок Петра Порошенко» Юрій Луценко назвав піаром висунуті проти президента Петра Порошенка звинувачення щодо створення офшорних компаній.

Зокрема, Луценко заявив, що перш ніж звинувачувати главу держави у створенні офшорів, потрібно з’ясувати, який закон був порушений, і чи було завдано збитків державі.

«Про офшори П. Порошенко. Перед тим, як кричати «злодій» — варто з’ясувати: 1) який закон порушений, 2) яку шкоду державі було завдано? Якщо цих відповідей немає — маєш справу з піаром», — написав він у Facebook.

Відзначимо, що раніше колеги Луценка, народні депутати Мустафа Найєм і Сергій Лещенко виступили за створення у Верховній Раді незалежної комісії для відкритого розслідування інформації щодо офшорних компаній президента України.

Раніше, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків. Серед фігурантів офшорного скандалу є прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, у тому числі Порошенка.

Зокрема, журналісти писали, що Порошенко не передав свої активи в траст всупереч обіцянкам, а створив три офшорні компанії для реструктуризації Roshen. Сам же президент коментуючи інформацію про начебто його офшори заявив, що обійнявши президентську посаду, він відійшов від управління своїми активами.

Матеріали розслідування, що вийшов під назвою Панамські документи, були отримані в результаті великого витоку інформації від джерела в юридичній фірмі Mossack Fonseca, яка надає послуги з реєстрації та обслуговування офшорних компаній.